Reiki Yapmak

Usui Reiki; Reiki denince herkesin ilk aklına gelen Usui Reiki'dir, ve yanlızca Reiki olarak tanınır, en yaygın olarak kullanılan Reiki orijinli enerji sistemi budur ve bütün enerji sistemlerinin temelini teşkil eder. Reiki uygulayan kişinin ellerinden rahatsızlığı olan kişiye gönderilen, iyileştirici, şifa verici bir enerji çeşididir. Tatlı, ilimli, yumuşak, şevkatli ve bir o kadarda emniyetli, güvenilir ve tehlikesizdir. Vücut içinde bulunan enerji akışını düzenlemek ve böylece bedenin kendisine şifa vermesini sağlamak Reikinin başlıca görevidir. Organları ve iç salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlayıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, hastalıkları başlangıcından itibaren tedavi edici, ağrıları azaltıcı, vücuttaki toksin maddeleri temizleyici bir uygulamadır.
Kişilerin korku ve endişelerini, depresyonu, üzüntüyü yok eder, uygulananda pozitif düşünceler oluşturur. Fiziksel veya ruhsal acıları, stres ve gerginliği geçirmek, kişiye ihtiyacı olan şifayı temin etmek reikinin görevidir. Reiki ulu kaynaktan gelen canlandırıcı, şifa verici her yerde mevcut olan yasam enerjisinin doğru ve etkili bir şekilde rahatsız olan kişiye aktarılmasını sağlar.

Sözcük anlamı, Japonca'da, "Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi"dir. Reiki iki farklı Japonca kelimenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. REI evren anlamına gelir. KI ise ruh, yaşam gücü enerjisi demektir. Bu iki Japonca kelime aynı zamanda aydınlanma demektir. Reiki insan vücudundan geçerken özellikle ihtiyacı olan bölgelere şifa verir. İnsan vücudu parça parça değildir, bütün organlar birbirine bağlı olarak çalışır, o nedenle reiki verirken bütün vücuda verilmelidir.

Ama reiki vücutta ona nerede ihtiyaç var ise o kısımda daha etkili çalışır, omuzları ağrıyan bir kişinin vücuduna reiki verildiği zaman, enerji omuzlarda daha çok yoğunlaşır. Reiki ellerin bedenin üstüne konularak veya uzaktan kendine ya da başkalarına enerji aktarılması ile kullanılır. Ellerinizle dokunarak veya uzaktan kendinizi veya başkalarını iyileştirmenizi sağlar. Reiki veren kişi genellikle baş bölgesinden, beyin, hipofiz bezi, beyincik üzerinden, karın bölgesinden, ayaklar ve dizlerden yoğun olarak reiki enerjisi gönderir. Her insanın içinde yaşamını kontrol eden enerji mevcuttur, önemli olan bu enerjiyi en doğru şekilde kullanabilmektir, bu başarıldığı takdirde ruhsal veya fiziksel rahatsızlar daha kolay tedavi edilebilir.

Reiki Yapmak

Reiki  öğrenmek için herhangi bir önkoşul gerekmez. Ruhsal, derin çalışmalarla alakalı olsa da hiç bir yoğun konsantrasyon, sert disiplin, mutlak meditatif ön hazırlık gerektirmez. Reiki hayatı zorlaştırmak değil, kolaylaştırmak için vardır. Çalışmaları derin boyutlarda yapmak çok faydalıdır ancak şart değildir. Evrendeki o muhteşem birliğe hizmet ediyoruz. Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yok. Herkes yüce plan gereği tam olması gerektiği gibi olması gereken yerdedir. Nasıl insan vücudundaki kalbi çalıştıran hücreler nerde olduklarını bilmedikleri halde kalbi çalıştırıyor ve insanın yaşamasını hizmet ediyorsa ve diğer organlardaki ve tüm bedendeki hücreler bulundukları yerde hizmet ediyor ve insanı yaşatıyorlarsa bizlerde bu evrende hepimiz olmamız gereken yerdeyiz. Bizler bulunduğumuz yerde olmasak bir eksiklik var demektir. O halde hepimiz bulunduğumuz yerde çok değerliyiz. Kimsenin kimseden ne üstünlüğü ne de eksikliği var.

Reiki spiral şeklinde yedinci çakradan girip geçerek ellerden akar. Olayın özü aslında insanın, tekamülün de ilerlerken kendisini bu sevgiden dışlayarak, egosuyla hareket ederek (çakralarını kapatarak) yaşamını ilerletmeye çalışmasıdır. Bu sebeple Reiki'ye ihtiyaç duymayan, bu derin sevginin sıcaklığından haz almayan insan yoktur. Ayrıca, Reiki kanalı olarak açılan insanlarda bu enerjinin çakra sistemi tarafından nakledilmesi normal kapasitenin yüzlerce kat üzerinde olacağından, bu sıcak şifa enerjisinin yoğunluğu da benzersizdir. Reiki manipulasyonlarla elde edilen geçici bir tedavi yöntemi değildir ve politik, felsefi veya dini görüşlerden bağımsız, dolu dolu saf sevgidir. İçeriği yalnızca tedavileri destekleyici, onarıcı saf sevgidir.

Reiki, kozmik bilincin bütünsel sevgisi olduğu için, hastalığın cinsi, sebebi veya derecesi ne olursa olsun, gitmesi gereken yere, gitmesi gereken miktarda akarak, sağlık durumunun yeniden kazanılmasını sağlayacaktır. Reiki dengedir, fiziksel, ruhsal ve duygusal olmak üzere tüm seviyelerde çalışır. Reiki vücuda enerji verir ve iyileştirir. Araştırmalar göstermiştir ki, yaralanmaların iyileşme süresini kısaltıp, kan basıncını düşürüp, streslerden arınmaya yol açmaktadır ve acının dindirilmesinde kullanılmaktadır. Kişilerin kendi beyanlarına göre Reiki bir çok ciddi hastalığı iyileştirmiştir.Reiki diğer tedavilere yardımcı olmaktadır. Reiki iyileşme sürecini hızlandırmakta ve geleneksel tıbbi tedavilerin yan etkilerini en aza indirmektedir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Reiki Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Reiki Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Reiki Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nasıl yapılır - reiki nedir - reiki sembolleri -

Yorumlar