Reiki İzmir Bornova

Reiki Nedir? Reiki, spiral şeklinde yedinci çakradan geçerek ellerden akar. aslında insanın, kontrolü altında ilerlerken kendisini bu sevgiden dışlayıp, egosuyla hareket ederek yaşamını ilerletmeye çalışmasıdır. Bu sebeple Reiki’ ye ihtiyaç duymayan, bu sevginin sıcaklığından haz almayan insan yoktur. Ayrıca, Reiki kanalı olarak açılan insanlarda bu enerjinin çakra sistemi sayesinde geçirilmesi normal kapasitenin üzerinde olacağından, bu sıcak şifa enerjisinin yoğunluğu da eşsizdir.

Reiki sözcüğü Japonca’ da Transandantal ruhun enerjisi yani kozmik yaşam enerjisi demektir. herkesi maddi manevi sağlığa ulaştıran bir aydınlatma yoludur. Bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip korur ve aynı zamanda biyoenerji kapasitesini arttırır. Böylece hem mevcut rahatsızlıkları giderilecek hem de ortaya çıkabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir. Reiki, manipulasyonlarla elde edilen geçici bir tedavi yöntemi değildir ve politik, felsefi ve ya dini görüşlerle bağlantılı değildir. Tüm vücudumuzda hissedeceğimiz bir yaşam akışıdır.

Reiki’nin Faydalar:


 - Rahatlama ve huzur bulma,

- Hastalıkların ve tıkanıkların çözülmesi,

- Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması,

- Enerji düzeyinin yükseltilmesi,

- Bireyin ruhsal açıdan kontrolünün sağlanması,

- Maddi manevi her şeye verilebilir olması,

- Vücut-Ruh-Benlik dengesi

Reiki Uyumlama


Reiki uyumlaması aldıktan sonra, ilk aylarda çok farkedilmese de zamanla ortaya çıkan şey, farkındalığın artmış olduğudur. Farkındalığın artması ile insan, kendisine ve çevresine bakisinin değiştiğini görebilir. Sakin, kontrollü ve olaylara hakim olabilmedeki en büyük etken de budur aslında. Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında yıkılmadan, dirençle ve sağduyulu bir şekilde göğüs germek farkındalıkla ilgilidir. Bu etki her uyumlama alan kişide ayni yoğunlukta görülmese de, az ya da çok mutlaka bir değişim gözlenmektedir.

Pek çoğumuz cabuk çözümler ve belirgin etkiler görmediğimiz şeylere karşı ilgilimizi kaybederiz. Reiki bizim algıladığımız zamanın ve bizim düşündüğümüz-beklenti içine girdiğimiz alanların ötesinde çalışan bir enerji sistemidir. Bu nedenle çoğu kez reiki uyguladıktan sonra beklentilerimizin gerçekleşmediğini düşünüp hayal kırıklığına uğrar ve reiki uygulamalarını önemsememeye başlarız. Oysa reiki, niyet ettiğimiz alanlarda, bizim maddesel olarak henüz fark edemediğimiz alanlarda çalışmaya başlamıştır. Çalışma, yine bizim beklediğimiz zaman sureci dışında devam etmekte ve bunun etkileri de olması gerektiği gibi, olması gerektiği zamanda ortaya çıkmaktadır. İnsan olarak duyularımız belli sınırlar içerisindedir.

Reiki
uyumlandığında öğrenci evrene kapılar açıldığında öğrenci direnç gösterecek ve bir takım fiziksel-duygusal-ruhsal
değişimler yaşayacaktır. Ustanın bunu gözlemlemesi ve tüm sorumluluğunu alması gerekir.

Uyumlanırken gözleriniz kapalı, rahat bir yere oturursunuz.Reiki Master avuç içlerinize ve tepe çakranıza bundan böyle kullanacağınız sembolleri yerleştirir. Semboller avuç içlerimizle, gözlerimizle veya hayalimizden çizdiğimiz anlamlı işaretlerdir. Bu işaretleri sadece Reikiye uyumlananlar öğrenebilir ve uygulayabilir. Diğerleri yapsa da çalışmaz. Biz bu işaretler aracılığıyla yaşam enerjisini kullanabilir ve yararlanabiliriz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir reiki kursu - reiki kursu izmir - izmir reiki kursları - Reiki Kursları izmir -

Yorumlar