Reiki İzmir

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar. Reiki; stres azaltma, rahatlatma ve şifa enerjisi içerir. Tüm dünyada milyonlarca kişinin kullandığı bu teknik herkes tarafından öğrenilebilir ve uygulanabilir. Sitemizi inceledikten sonra sizde bu güçlü tekniği kullanabilirsiniz. Reiki uygulamalarında el pozisyonları, tepe çakradan başlar, bedenin belirli bölgelerinde devam ederek ayaklarda biter. El pozisyonlarının, öğrenildiği ilk günlerde özellikle de 21 gün süresince kişinin hem iç disiplinin gelişmesi, hem de bu konuda alışkanlık kazanması bakımından eğitmenin öğrencisine aktardığı sırada yapılması önerilir. Bununla birlikte "temel el pozisyonları" olarak aktarılan bu pozisyonların dışında da, ellerinizi bedeninizin ihtiyacı olan bölgesine koyarak Reiki enerjisini akıtabilirsiniz.

Reiki, hemen her zaman, her türlü ağrı ve rahatsızlıkların hızla iyileşmesinde etkilidir. Ayrıca, ruhsal gelişimdeki pozitif etkisi, uygulamadan sonra karşılaşacağınız sorunlara daha derin bir bakış açısı kazanmanızı sağlar. Yaşamınızda doğru kararlar almak için gereken farkındalığa ulaşmanızda yararlıdır. Algılamaları herkeste farklı olsa da ortak bir konusu vardır; o da günlük olarak harcadığınız enerjiyi bedene geri kazandırmaktır. Böylece, duygusal ve zihinsel olarak oluşacak dengesizlikler engellenir. Reiki, bedendeki enerjileri dengeler, rahatlamanızı sağlar. Aynı zamanda stresle karşılaştığınız durumlarda pozitif tepkilerinizi arttırır. Reiki, ruhsal gelişiminizi pozitif yönde destekler.

İzmir Reiki Eğitimleri

Reiki eğitimleri grup halinde verilebildiği gibi, sizin zamanınıza uygun tamamen kişisel özel eğitim de verilebilmektedir. Reiki eğitimi almak için herhangi bir ön şart gerekmez ve her yaş için uygundur.
 
İzmir Birinci Derece Reiki Eğitimi

İzmir Birinci Derece Reiki eğitimi; inisiyasyonu yaklaşık 6-8 saat sürmektedir. İzmir Birinci Derece Reiki eğitim süresince gerekli ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması, çakraların açılması yapılmakta ve uygulamalı eğitim verilmektedir. İzmir Birinci Derece Reiki eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki birinci derece sertifikası da verilmektedir. İzmir Birinci Derece Reiki eğitim ve inisiyasyon sonrasında Reiki kanalı haline gelinir ve hem kendinize hem de başkalarına Reiki verebilirsiniz.

İzmir İkinci Derece Reiki Eğitimi


İkinci Derece Reiki Eğitimi ve inisiyasyonu da yaklaşık 5 saat sürmektedir. İkinci derece eğitimi için daha önce birinci derecenin alınmış olması gerekir.
İzmir İkinci Derece Reiki eğitim süresince gerekli ikinci derece bilgilerini içeren ders notları ve kaynak malzeme verilmektedir. Ayrıca aura taraması tekniği, çakraların dengelenmesi, sembollerle çalışma ve uygulamalı eğitim verilmektedir. İzmir İkinci Derece Reiki eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki ikinci derece sertifikası da verilmektedir. İzmir İkinci Derece Reiki derecede Reiki enerjisinin gücünü arttırma, mental çalışma, uzaktan şifa gönderme yetileri kazanıldığından Reiki'nin şifa gücüne kanallık eden pek çok kişi için yeterli görülmekte ve Reiki'nin öğreti boyutundaki tüm bilgisine sahip olunduğundan Reiki pratisyeni şifacı olarak çalışma imkanı sağlamaktadır. İkinci derecenin eğitimini almak için birinci derecenin de aynı Master'dan alınmış olması gerekmemektedir.

İzmir Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki ğitimi

İzmir Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki
eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. İzmir Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki eğitim süresince Master'la birebir çalışma söz konusudur. Özellikle Master sembolünün kullanımı, rehberlerle çalışma, teşhis ve tedavisi tıbben çok zor ve çaresiz hastalık ve rahatsızlıklara yönelik spesifik şifa teknikleri gibi özel uygulamalar üzerinde çalışılır. İzmir Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki  eğitim sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Kişisel Master sertifikası da verilmektedir. Bu dereceye sahip olan Master, en zorlu vakalarda dahi başarılı olabilecek yeterliliğe sahip olur ancak Reiki eğitimi ve inisiyasyonu veremez.
 
Üçüncü Derece/ Master-Öğretmenlik Reiki eğitimi ve inisiyasyonu, adayın yapısına, Reiki ile sürdürdüğü yaşantısına ve istekliliğine bağlı olarak değişen bir program dahilinde verilmektedir ve süresi değişkendir. Bu eğitim süresince Master'la birebir çalışma söz konusudur. Master/Öğretmenlik için Eğitimi verecek olan Master'ın adayda gereken potansiyeli görmesi, yaşantısında Reiki'nin önemli bir yer tutacağına inanması ve eğitim için kabulü gerekir. İzmir Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki eğitim süresince aday Master olarak inisiye edilir ve inisiyasyon yöntemi öğretilir. Ayrıca defalarca farklı derecelerin inisiyasyonlarına katılır, kendisi de farklı derecelerin inisiyasyonlarını Master'ının denetiminde gerçekleştirir. Bunların yanısıra her derecenin teorik ve pratik eğitimlerinin verilmesinde asistanlık yapar, eğitim akışı ve yapısı konusunda yeterliliğini geliştirir.

İzmir Üçüncü Derece/ Kişisel Master'lık Reiki Eğitim süresi boyunca farklı türlerdeki hastalık ve rahatsızlıklar üzerinde de Master'la birlikte tedavilere katılır, teşhis ve tedavi deneyimini arttırır. Master adayının kişisel gelişiminin hedeflendiği eğitim süreci sonunda tüm dünyada geçerli olan Reiki Master sertifikasına hak kazanır. Bu dereceye sahip olan Master, her türlü tedavi için çalışabildiği gibi, artık her derecede Reiki eğitimi verebilir, inisiyasyonlarını yapabilir, sertifika verebilir.
 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : izmir reiki eğitimleri - izmir reiki kursu - izmir reiki kursları -

Yorumlar