Reiki Eğitimi İzmir

Reiki  Eğitimi: Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir. Reiki, doğası gereği ruhsal bir çalışma olmasına rağmen, herhangi bir dogması yoktur ve hiçbir dine ya da inanca bağlı değildir. Uygulaması çok güçlü olan ruhsal bir deneyimdir. Aynı zamanda, uygulayıcılarda psişik duyuları güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar. Reiki eğitimi üç aşamada tamamlanır ve bu aşamalar birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Reiki eğitime katılmak için önceden ruhsal gelişim eğitimi yapmış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki hocası tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile öğrencinin taç, kalp ve el çakraları açılır. Enerji aktarımı genellikle güç verme yada el verme olarak anılır. El verme bir Reiki ustası tarafından öğrencide bulunan bu enerjiyi uyandırmak için yapılan bir işlemdir. Bu evrensel yaşam enerjisi her zaman ve hepimizde vardır. Yani el verme bizde olan bir şeyi bize geri vermektedir. Öğretmeniniz size Reiki verdiği zaman, yaptığı tek şey zaten sizde olan şeyin farkına varmanızı sağlamaktır.

Usui, Reiki şifa tekniklerini uygulamak üzere kurduğu organizasyona "Usui Reiki Ryoho Gakkai" ismini vermiştir. Ölümünden ardından da bu organizasyonun liderliği devam ettirilmiştir. Ve günümüzde de Japonya’da işlevini sürdürmektedir. Bununla beraber çağdaş araştırmacılar, Japon kültürünün kapalı gelenekleri sebebiyle, bu topluluğun günümüzdeki öğretileri ve uygulamaları hakkında bilgi edinmekte büyük zorluklar çekmektedirler. Yakın zamana kadar Mikao Usui ve bu sistemin gün yüzüne çıkmasıyla ilgili olarak çok az şey biliniyordu. Son birkaç senedir özellikle Japonya’da yapılan araştırmalar sonucunda Usui`nin orijinal Reiki uygulamaları hakkında daha kesin bilgiler elde edilmiş, ve bu sayede batıda öğretilen sistemi daha geniş bir bakış açısından görme olanağı doğmuştur. Reiki Eğitim Yöntemi Reiki birçok rahatsızlıkta tıbbi tedaviyi tamamlar, zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı sağlar. Sağlık ve bireysel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar. Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını ortadan kaldırabilmek için kullanılabilir. Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde tedavi sürecine destek olarak kullanılabilir. Reiki bugün dünya üzerinde yaklaşık iki milyon kişi tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

İzmir Reiki Eğitimi 
 
Reiki Eğitim 3 aşamadır.

Reiki 1. Derece Eğitimi : Reiki eğitiminin temelidir. Reiki 1. aşama insiasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.Bu aşama daha çok fiziksel tedavi için etkili olup  ve reikiye başlangıç düzeyidir.

Reiki 1. Derece Eğitimi, kendini keşif, kişisel değişim, yeni deneyimler ve yüksek bir güçle bağlantının derin duyguları ile dolu keyifli bir yolculuğun başlangıcıdır. Öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Bu aşamada Reiki’nin tarihçesi, amacı, neler yapabileceği öğretilir. Kişinin kendisine ve başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları gösterilir. Reiki 1. Derece Eğitim süresi bir tam gündür. Reiki 1. Derece Eğitim boyunca dört inisiyasyon uygulaması vardır. Uygulamalar yaptırılarak öğrencinin enerjiye alışması ve pozisyonları kullanmayı öğrenmesi sağlanır. Bu aşamayı tamamlayan, yaşam boyu kullanabileceği bir tekniğe sahip olur.


Reiki 2. Derece Eğitimi : Kişinin şifa için aktardığı enerji artar. Bu aşamada Semboller yardımıyla uzağa reiki gönderebilirsiniz. Yine Reiki ile mekan temizliği, nesne ve yarı değerli taş temizliği, kristal programlamak, çakra açmak, bilinçaltına olumlama yerleştirme çalışmalarını uygulayabilirsiniz. Bu aşama 1. aşamayı aldıktan en az üç ay sonra verilir. Burada amaç, öğrencinin tam uyumu sağlayabilmesi için gereken sürenin tamamlanmasıdır. Bu aşamada öğrenciye, Reiki sembolleri öğretilir. Bu sembolleri kullanabilmesi için gerekli inisiyasyonlar verilir ve teknikler aktarılır. Eğitim 1 tam gün sürer.
 
Reiki 3. Derece Eğitimi :  Öğretmenlik düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da "master"ı verilir.Bu aşamayı sindirdikten sonra  reiki eğitimleri verebilirsiniz.

Reiki 3-A

İleri seviye olarak adlandırılır. Üstad sembolü öğretilir. Bir tam gün sürer. Bu aşamada üstad sembolü inisiyasyonu yapılır ve kullanım şekilleri öğretilir. Üstad sembolü daha yüksek enerjilere açılma yeteneğini güçlendirmek içindir. Öğrencinin geçmiş bilgileri gözden geçirilir. Seminerden sonra öğrencinin çalışmaları kontrol edilir.

Reiki 3-B

Üstadlık aşamasıdır. 3-A dan en az altı ay sonra verilir. Bu aşamada üstad olma yeteneği verilir. Reiki üstadı olmak uzun süren çalışmalar gerektirir. İnisiyasyon uygulamasının bilgileri bu aşamada öğretilir. Ruhi tekamül ağırlıklı ve uzun süreli bir eğitimdir. Hayatını Reiki’ye adayanlara verilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki 1 - reiki nedir - izmir reiki kursları -

Yorumlar