İzmir Reiki, Reiki İzmir, Reiki Eğitimi

Reiki Nedir? REİ- Evrensel Kİ-Enerji demektir. Ki her varlıkta var olan ve tüm yaradılışın devamını sağlayan evrensel enerjidir. Reiki tekniği bu evrensel yaşam enerjisini yönlendirip harekete geçirmenin bir ilim ve sanatıdır. Reiki terapisinde bu enerji şuurlu olarak hem fiziksel beden hem de duygusal bedenin çeşitli katmanlarına kişinin ihtiyacı oranında akarak denge ve şifa sağlar.

Reiki
kelimesi, Japonya’da yaşam gücü ve hayat enerjisi kullanılarak gerçekleştirilen tüm tedavi yöntemlerini tarif etmek için kullanılmaktadır. Reiki içimizde ve etrafımızda akan yaşam enerjisinin adıdır. Reiki, aynı zamanda evrensel yaşam enerjisini aktive etme, ayrıca bu metodu kullanma ve aktarma anlamına gelmektedir.

Reiki bir din ve inanç sistemi değildir. Reiki öğretisinin Dünya üzerindeki herhangi bir inanç sistemi ile ilişkisi yoktur Dünya üzerinde milyonlarca insan Reiki uyumlaması almış durumdadır ve bu insanlar farklı toplumlardan farklı kültür yapılarında ve farklı dinsel inançlara sahiptirler.

Reiki insanların kendileri ve inançları arasındaki ilişkiyi desteklemekte ve beslemektedir. Evrende var olan enerji Yaradan' a aittir, her kim ve ne olursak olalım ondan geleni kullanırız. Bu nedenle Reiki enerjisini belirli bir tanım ve dinsel bağlantı içine sokmak doğru olmayacaktır.

Fizik bedendeki damar ve sinir sisteminin enerji bedendeki karşılığı meridyen sistemidir. Meridyenler enerjinin aktığı kanallardır. Bedendeki enerji merkezlerine çakra adı verilir. Çakralara ellerimizi koyarak enerji transferi yaptığımızda enerji karışıklığını gidermiş, dengeyi sağlamış oluruz.

Reiki’yi uygulamak demek içimizde bulunan ve bizi saran yaşam enerjisine kanal görevi yapmak demektir. Varlığımızda bulunan bu kanal çoğumuzda tıkalı bulunuyor. Böylece yaşam enerjisinin akışı, mevcut blokajlardan ötürü zorlaşıyor. Bir reiki seminerinde, daha fazla reiki enerjisi aksın diye önce kanallar temizlenir.

Reiki yaşamın tüm süreçlerini besleyen, koruyan ve onların kendilerini en iyi şekilde geliştirmesini sağlayan bir güçtür. Reiki; insanlar, hayvanlar, bitkiler ve mineral dünyasıyla ifade bulan her tür yaşam formunun gücüdür.

Reiki ruhun enerjisi, Evrensel kozmik yaşam enerjisidir. Herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayrım gözetmeksizin, tekamül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücudun Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda bioenerji kapasitesini arttırır. Reiki  ile tanışan ve  yaşayan mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.

Reiki
kanalı olarak açılan insanlarda bu enerjinin çakra sistemi tarafından nakledilmesi normal kapasitenin yüzlerce kat üzerinde olacağından, bu sıcak şifa enerjisinin yoğunluğu da benzersizdir.

Reikinin Yararları;

•    Derin dinlenmeyi,

•    Zihinsel,

•    Duygusal ve bedensel uyumun yeniden kurulmasını,

•    Bedenin boşaltımını ve toksinlerden arınmasını,

•    Fiziksel ve

•    Hastalık nedenlerinin bulunup çözülmesini,

•    Ayrıca hastalık ile ilgili belirtilerin şifa bulmasını ya da hafiflemesini v.s. yararlar sağlar.
Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE
Reiki Nasıl Öğrenilir?

Reiki mümkün olduğunca sade ve son derece etkili bir enerji sistemidir. Temeli vücut üzerindeki enerji kanallarının ve chakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başka kişilere enerji vermeye dayanır. Bizler yerküre tarafından verilen enerjiyi 1. chakra (kök chakra) aracılığıyla vücudumuza alırız. Bu enerji tüm chakraları ve ana enerji kanallarını dolaşıp en son tepe chakaradan dışarı çıkar. Kundalini enerji kanalı kök chakra düzeyinde başlar ve tepe chakra üzerinde son bulur. Kundalininin açılması sayesinde chakralar tam olarak temizlenir ve tıkalı olan enerji kanalları açılır. Bu sayede vücut içerisine giren yerküre enerjisinin miktarı artar, bu enerji chakraları daha fazla besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisi kundalini ateşi olarak da adlandırılır.

Reiki, karışmış ve dengesi bozulmuş enerji sistemine saf bir enerji olarak girer ve dengeyi oluşturmak üzere güç ve destek verir. Karaciğerden baş ağrısına, pankreastan psikolojik sorunlara kadar problem olarak gördüğümüz her türlü durumda enerji karışıklığı vardır. Fizik bedende nasıl damar ve sinir sistemi varsa, enerji bedende de enerjinin aktığı meridyen sistemi vardır ve sorunlu bir durumda karışan enerjilere, ellerimizi bedendeki önemli enerji merkezi olan ve "çakra" adı verilen noktalara koyarak enerji transferi yapıldığında anında enerji alanında bir dengelenme oluşur. Reiki kişiyi, bilincini, hayata bakışını değiştirerek, temelde denge yaratarak şifalandırır.

Reiki çalışmaya başladığında, tüm beden, tüm aura duşa girmiş gibi olur. Reiki aktive edildiğinde, ellerinizi koyduğunuz yerde artık siz beden olarak yoksunuzdur, sadece reiki çalışır. Siz aradan çekilirsiniz, reiki ile kişinin bedeni birlikte çalışır. Bu beden aynı zamanda zihin ve duyguları da içerir. Zihin ve duygular ayrı şeyler değil, bedenle tamamen beraber olan şeylerdir. Enerji blokajlarının açılmasıyla birlikte zihnin, ruhun ve bedenin iyileştiğini görürüz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nasıl öğrenilir - reiki nasil yapilir - reiki nedir nasıl yapılır -

Yorumlar