İzmir Reiki Merkezi

Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir. Reiki ile başlangıçta sistemimiz içerisinde böylesi bir enerjinin akmasını yadırgayabilir, zamanla yoğunluğunu hissedemez hale gelebiliriz. Size de aynısı oluyorsa bilin ki bir çok teknikle bunun üstesinden gelip kendinizi daha farklı bir kıvamda bulabilirsiniz.

Her varlık, evrensel yaşam gücü ile varlığını sürdürür. Bu yaşam enerjisi bedene çakralar yoluyla akar. Beden içerisinde bu enerjinin akış yollarına meridyenler ve nadiler, bedenin çevresindeki enerji alanına da aura denir. Yaşam enerjisi hücrelere ve organlara sürekli akarak, onları tazeler ve çalışmaya devam etmelerini sağlar. Bu enerjinin akışı engellenirse bedende bazı aksaklıklar ortaya çıkacaktır. Çünkü negatif duygu ve düşünceler, bu enerjinin akışında bozukluk meydana getirir. Bu bozukluklar ilk önce enerji bedenin katmanlarında ve sonrada fiziksel bedende ortaya çıkar.

Reiki’nin pek çok kullanım alanı vardır. Bu enerjinin özelliği sadece şifa vermek değildir. Günlük yaşamın hemen hemen her yönüne uygulanabilir. Reiki bitkilere ve hayvanlara da uygulanabilir. Reiki ile besinlerimizi ve içeceklerimizi de şarj edebiliriz. Reikiyi insanları ve mekanları korumak ve temizlemek amacıyla kullanabiliriz. Reiki sembollerini kullanarak daha detaylı konularda çalışmalar yapabiliriz. Reiki sembolleri öğrenciye öğretmeni tarafından uyumlama yoluyla verilir. Semboller son derece güçlüdür. Sembollerin her birinin ayrı anlamı ve görevi vardır.

Reiki Evrensel Yaşam Enerjisinin Yan Etkileri Var mıdır?

Hiç bir yan etkisi yoktur, her türlü sorunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsteniz bile uygulama yaptığınız kişiye zarar veremezsiniz. Ancak, tedavi sırasında, ağrılı bir bölge varsa çok kısa bir süreliğine ağrı artar, sürenin sonunda hızla azalır. Bu süre 10-15 saniyedir. Ağrının artması tedavinin başladığını da gösterir.

Örneğin küçük yanıklarda enerji vermeye başladığınızda yanma çok artar, daha sonra azalır ve biter, daha sonra yanığın yerini bile bulamayabilirsiniz. Ağrı / sancı arttığında tedaviyi sakın kesmeyin ve devam edin. Uygulamalar sırasında uygulanan kişide ağlamak, gülmek gibi tepkiler alabilirsiniz.

Bu çözülmeyi ifade eder, kişinin ağlaması kötü bir şey değildir, tam tersi güzel bir çözülme etkisidir. Uygulayıcılar, uygulama yaptıkları kişinin bedenindeki rahatsızlıkları kendi bedenlerinde duyabilirler. Bu geçicidir, amacı uygulama yapılan kişinin rahatsızlıklarının yerini ve şiddetini anlamaları içindir.

Çalışma sırasında uygulama yapan ve yaptıran kişide, gözlerden yaş getirecek kadar aşırı esneme olabilir, bu, uygulama yapılan kişinin enerji bedenindeki kirlenmeden kaynaklanır. Çalışma ilerledikçe ve temizlik yapıldıkça esneme biter.

Benim hiç bir rahatsızlığım yok Evrensel Yaşam Enerjisi ne işime yarayacak ?

Bu enerjiyi kullanmaktan amaç sadece rahatsızlıkları gidermek değildir. Asıl amaç rahatsızlıkların oluşmasını engellemektir. Uygulamaya başladığınızda daha dinamik, daha sağlıklı olacaksınız. Yaşama farklı pencerelerden bakabileceksiniz. Günlük yaşam içersinde etkisi altına girdiğiniz pozitif olmayan enerjilerden temizlenebileceksiniz.

İlerleyen aşamalarda yaşamı programlayabileceksiniz. Bedensel sağlığın dışında ruhsal sağlığınız da koruyabileceksiniz. Reiki bir koruyucu hekim gibi sizde fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların oluşmasını engelleyecek, tüm bağımlılıklarınızdan arınabilmenizi sağlayacaktır.

Sağlıklı ve dengede yaşayabileceksiniz...

Şimdi, şu an hiç bir sorununuz olmayabilir, "yaşam boyu olmasın" diyorsanız sorun çıkmadan önlemini almalısınız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir : Reiki Merkezi İzmir - İzmir reiki merkezleri - izmir reiki -

Yorumlar