İzmir Alsancak Reiki

Reikiyi bir gevşeme ve stres azaltıcı teknik olarak kullanmak kabul ediliyor ve yayılıyor. Hastalıkların ve yaralanmaların tedavisini desteklemeye ilave olarak, Reiki spiritüel gelişmeye yardım ettiği gibi diğer beden çalışmalarını ve şifa tekniklerini ve spor performansını güçlendirir. Bilim enerji çalışmasının geçerliliğini kabul etmekte isteksiz, ancak çalışmalar birçok farklı şekillerdeki enerji tedavilerinden gelen hızlanmış gelişmeyi gösteriyor.

Reiki vücutta ona nerede ihtiyaç var ise o kısımda daha etkili çalışır, omuzları ağrıyan bir kişinin vücuduna reiki verildiği zaman, enerji omuzlarda daha çok yoğunlaşır.Reiki ellerin bedenin üstüne konularak veya uzaktan kendine ya da başkalarına enerji aktarılması ile kullanılır. Ellerinizle dokunarak veya uzaktan kendinizi veya başkalarını iyileştirmenizi sağlar. Reiki veren kisi genellikle bas bölgesinden, beyin, hipofiz bezi, beyincik üzerinden, karin bölgesinden, ayaklar ve dizlerden yoğun olarak reiki enerjisi gönderir. Her insanın içinde yaşamını kontrol eden enerji mevcuttur.

Reiki bu enerjinin direkt uygulaması ile çok bilinen şifa formlarından biridir. Tüm kültürlerdeki mistikler fiziksel evrenin onun altında yatan daha basit formdaki bir şeyden yapıldığından bahsettiler, modern fizik de Evren'in enerjiden yapıldığını anlama noktasına geldi, bu enerji düşünce ile etkilenebilir. Modern fiziğin bu enerjinin düşünce ile etkilenebileceğini söylemesi gibi, mistikler de bu altta yatan formun düşünce ile etkilendiğini söyler. Onlar daha da ileri gidip düşünmemiz ile ve her gün paylaştığımız düşüncelerle kendi realitemizi kendimizin yarattığını iddia ederler.

Reiki, Dr. Mikao Usui (1865 – 1926) ile başlayan bir şifa ve ruhsal gelişme enerjisi sistemine verilen isimdir. Yakın zamana kadar Mikao Usui ve bu istemin ortaya çıkmasıyla ilgili çok az şey biliniyordu. Son bir kaç yıldır Japonya’da yapılan araştırmalar sonucunda Usui’nin orijinal Reiki uygulamaları hakkında daha kesin bilgiler elde edilmiş ve böylece batıda öğretilen sistemi daha geniş bir perspektiften görme olanağı doğmuştur.

Reiki Ne İşe Yarar?


Zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen bir enerjidir ve her birinde de etkilidir.
Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedensel olur. Kullandığımız enerji bizim bedenimizin kendini
iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Öksürük, nezle, ishal, kabızlık, kesikler, yanıklar, düşmeler sonucu oluşan yaralanmalar, ülser, mide, kalp gibi hastalıklarda reikiyi kullanırız. Ama kronik hastalıklarda reikinin üst derecelerini uzun sürelerde kullanırız. Özellikle kanserde kullanılır reiki. Kanseri iyileştirici değildir, ancak yapılan tedavilere destek olarak kullanılır.

Reiki'de Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Diyabet problemi olan hastalar Reiki tedavisi boyunca muntazam olarak kontrole gitmelidir. Çünkü vücudun insülin ihtiyacı seviyesi değişebilir.

Homeopatik tedavi görenlere Reiki başarı ile uygulanabilir.

Kırık-çıkık vak'alarında kemikler bir doktor tarafından yerleştirilene kadar lokal Reiki verilmemelidir.

Hamilelikte karın bölgesine Reiki ek olarak verilmelidir. Bu, bebeği güven ve huzur ile hayata bağlar. Fakat kanamalı hamilelikte
Reiki verilmemelidir.

Bir Reiki uzmanının enerji verebilmesi için arınmış olması şarttır. Tüm bu çalışmalara başlamadan önce dönüp kendisine
bakmayı öğrenmelidir. Çünkü çevremizde oluşan her şey bizden kaynaklanmaktadır. Onun için sürekli olarak kendi iç dünyasını gözlemlemeli, gerekli değişim ve dönüşümleri yaparak, yükselmelidir.

Unutmamalıyız ki her şey bizim içimizdedir.

İzmir Reiki 1 Eğitimi

Reiki'nin en önemli aşaması Reiki 1 aşamadır. Bu aşama muhteşem ışık yolculuğunun ilk adımıdır. Kişi negatif bir var oluştan pozitif bir var oluşa geçer.

Kişi bu seviyede hayatında kendi yaşamış olduğu bir çok şeyi sorgular, çözümünü arar. Sonunda her çözümün anahtarının kendi özünde gizli olduğunun bilincine ulaşır. Reiki'den önce "BEN" ve Reiki'den sonra "BEN" diyecek kadar gelişir, tüm bu güzellikleri kendinde fark eder.

Öğrenci Reiki 1. seviyeyi iyice hazmetmeden hemen Reiki 2. seviye verilmemelidir. Öğrenci bu aşamanın tüm güzelliklerini yaşamalı, farkındalıkları artmalı, kendini, evreni, Yaradanını inancını ve tüm yaşamını sorgulamalı ve cevabını kendi bulmalıdır.  Reiki ( İlahi Nur) bu gücü ona sağlayacaktır.   .

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir reiki kursu - reiki kursu izmir - izmir reiki kursları - Reiki Kursları izmir -

Yorumlar